A na Polsacie muzyka weselna

A na Polsacie muzyka weselna

Ostatnimi czasy naprawdę obrodziło w festiwale transmitowane przez polskie telewizje. Głównie to zasługa nurtu disco-polo i jego popularności. No bo czy to Polsat, czy Dwójka (na której koncert prowadził nawet Tomasz Kammel), czy Polo TV, to i tak nie można już 100% powrotu tego fenomenu nie zauważyć. W ten weekend Polsat postanowił zaproponować coś chociaż trochę innego. Zapraszam na Festiwal Muzyki Weselnej!

Jak przemycić muzykę disco-polo do koncertu i spróbować przyciągnąć dodatkowych widzów, nie będących aż takimi sympatykami tego nurtu? Skorzystać właśnie z „Festiwalu Weselnych Przebojów”. Przecież to takie proste, gdy i tak większość Polski przeboje popularnej muzyki tanecznej kojarzy właśnie z weselami.

Wystarczy spojrzeć na proponowaną playlistę, by nie odnieść wrażenia, że piosenki popowe, będą tu tylko dodatkiem. „Żono moja”, „Ona tańczy dla mnie”, „Ślubne prezenty”, „O Tobie kochana”, „Hej czy ty wiesz”, „Biały Miś” i zespoły Weekend, Top One, Classic, Milano, Tropic, Defis, Exaited, Masters. Do tego obowiązkowo „Daj mi tę noc” i Bolter.

Jeśli będziemy mieli jednak więcej szczęścia, to w przerwach między disco-polo, a reklamami, możemy natrafić na coś jeszcze. M.in. „Windą do nieba” Dwa plus Jeden, „Parostatek” Krzysztofa Krawczyka (w końcu to bardzo weselny przebój), „Gdzie się podziały tamte prywatki” Wojciecha Gąsowskiego, czy „Przeżyłam z Tobą tyle lat” Krystyny Giżowskiej. Ale to wszystko raczej po to, by na dłuższą chwilę zatrzymać starszych widzów wspominających te przeboje z rozrzewnieniem.

Całość poprowadzi była para z „Tańca z gwiazdami” Elżbieta Romanowska (może i zareklamują przy okazji nowy program o modelkach XXL) i Rafał Maserak. Do nich dołączy jeszcze Agnieszka Hyży. Natomiast o folklor na scenie zadba jeszcze prawdziwy zespół cygański i weselny.

Najbardziej ciekawym momentem całego wydarzenia będzie pewnie nagroda dla wykonawcy, którego piosenka najczęściej wybierana jest na weselach, jako pierwszy taniec nowożeńców. Nie wiem jak to zmierzą, ale nie zdziwię się jeśli również wygra ktoś z disco-polo. Także emocje gwarantowane już jutro od 20:05 przez „bite” 3 i pół godziny.