Babcie pojawią się w TVP1

Babcie pojawią się w TVP1

Pamiętacie niedawny artykuł o tym kto ogląda poszczególne stacje telewizyjne w naszym kraju? Najciekawszy był fragment o tym jacy są widzowie Telewizji Polskiej. W Jedynce aż 41,55% telewidzów to osoby powyżej 65 roku życia. Widzowie wierni, którzy oglądają to co na danej stacji leci, a do nowych ramówek nie trzeba ich specjalnie przekonywać. Problem w tym, że programów przygotowanych specjalnie pod nim należy ze świecą szukać. Aż do teraz.

Pamiętam pomysł Telewizji Polskiej by w ogóle stworzyć stację telewizyjną tematyczną przeznaczoną tylko dla seniorów. Pomysł ciekawy, choć ciężki w realizacji (chyba, ze byłyby tam powtórki tego co już różne kanały TVP pokazują), także ze względu na przekonanie osób starszych do włączenia jakiegoś innego programu, skoro im dobrze przede wszystkim z Jedynką, no ewentualnie Dwójką.

Miejsce na taki kanał wciąż jest (w końcu Telewizja Polska czeka z wprowadzeniem swoich bezpłatnych stacji na ósmy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej), może więc na razie wystarczy jeden program. Ja traktuje go natomiast jako taki test, by sprawdzić czy rzeczywiście będą chętni na program dla seniorów.

Jedynka przygotowuje coś nowego. To 35 minutowy program, który pojawi się niedługo po „Teleexpressie”. Na razie wiemy o nim tyle, że poprowadzi go Monika Goździalska (była uczestniczka Big Brothera, która od jakiegoś czasu zajmuje się głównie gotowaniem), a jej zadaniem będzie zwiedzanie Polski i odwiedzanie najróżniejszych babć!

Tym samym babcie będą mogły się pochwalić zapewne swoimi przepisami, ale też opowiedzieć trochę o życiu. Myślę, że chętnych starszych pań do udziału w takim programie nie będzie brakowało, a i starsi widzowie na taką rozrywkę się skuszą. Tylko co z młodszymi?

Ci pewnie nadal będą oglądać głównie konkurencyjne stacje. Bo w obecnym pędzie, ogólnym dostępie do Internetu i powolnym rezygnowaniu z oglądania telewizji, program o babciach wydaje się anachroniczny. Tylko w sumie na młodych widzach w tym wypadku TVP pewnie nie zależy. A może jeszcze dzięki podobnemu podejściu uda się zwiększyć oglądalność i przekonać jeszcze więcej osób starszych do oglądania TVP? Spróbować nie zaszkodzi.