Familiada codziennie

Familiada codziennie

Uwielbiacie suchary, żenujące żarty prowadzącego Karola Strasburgera? Mam dla was dobrą wiadomość. Będzie ich znacznie więcej. Wszystko ze względu na decyzję Telewizji Polskiej o tym, że „Familiada” emitowana będzie także od poniedziałku do piątku!

Powiem szczerze. Jedna z rzeczy, które najbardziej nie podobały mi się we wszystkich polskich stacjach telewizyjnych to mała liczba teleturniejów. Te z roku na rok (od lat 90-tych) traciły na znaczeniu. Ba ich ilość można było policzyć na palcach jednej ręki. Nagle nastąpiła jednak niesamowita zmiana.

Punktem przełomowym był pewnie powrót „Milionerów”. To wtedy okazało się, że teleturnieje z większą lub mniejszą ilością wiedzy, się telewizji opłacają. Oglądalność naprawdę spora, a i na reklamach można porządnie zarobić. Jednak to Telewizja Polska ujrzała w teleturniejach szansę na lepsze jutro.

Nie dość, że przywróciła Koło Fortuny, to jeszcze przeniosła Jednego z Dziesięciu z Dwójki na Jedynki. To drugie okazało się strzałem w dziesiątkę i pokazało jak bardzo pragniemy oglądać teleturnieje i jak dobry program może wzmocnić pozycję pozostałych audycji po nim w ramówce.

Na fali sukcesu mamy właśnie wspomnianą decyzję o codziennej Familiadzie. Czy się uda? Mam nadzieję, że tak, choć jakieś tam obawy zawsze są. W końcu do Familiady siadało się przy rodzinnym obiedzie w weekend, a teraz nie będzie to miało takiego znaczenia. Poza tym teleturniej będzie pokazywany także wtedy gdy większość widowni jest jednak w pracy, czy szkole.

Jednak więcej odcinków, to też więcej powtórek i więcej pracy dla produkcji. Co ciekawe po informacji od TVP momentalnie wzrosła wartość akcji producenta Familiady na giełdzie. Wzrosła o 112%. Także z ich perspektywy będzie warto trochę bardziej się napracować i przygotować widzom świetne odcinki.