Liga Mistrzów 2018/19 bezpłatnie w telewizji satelitarnej

Liga Mistrzów 2018/19 bezpłatnie w telewizji satelitarnej

Zobacz też kanał YouTube dla fanów futbolu Szafa Fana!

Nowy sezon piłkarskiej Ligi Mistrzów wprowadza spore zawirowania wśród kanałów dotychczas transmitujących bezpłatnie te rozgrywki. Wszystko ze względu na to, że wiele stacji nie przedłużyło praw do tych rozgrywek. Wystarczy polski przykład, gdzie to Telewizja Polsat przejęła Ligę Mistrzów.

Sytuacja zagranicą jest jeszcze bardziej skomplikowana. Coraz mniej opłaca się nie kodować sygnału przy wielomilionowych kosztach praw za transmisje. Nawet niemiecka telewizja publiczna nie jest już ratunkiem, a z wyboru kilkunastu bezpłatnych kanałów, pozostało nam maksymalnie kilka (a ich odbiór i tak jest dość utrudniony). Także dlatego, że transmisji na dzień dzisiejszy nie wykupiły dość popularne dotychczas stacje z Turcji, czy Ukrainy.

Oczywiście mam nadzieję, że wraz z kolejnymi meczami lista będzie większa. Na razie jednak wraz ze spotkaniem o Superpuchar Europy pora na analizę bezpłatnego odbioru Ligi Mistrzów na satelicie.

Po pierwsze najlepsza jakość. Tą uzyskamy dzięki włoskiej telewizji publicznej Rai. Transmisje Ligi Mistrzów pokazywać będzie od tego sezonu Rai 1 oczywiście także w wersji HD. Stacja ta normalnie koduje swój sygnał podczas spotkań na znanej w naszym kraju satelicie Hotbird. Jednak mając odbiornik radzący sobie z nietypową modulacją ACM/VCM i PLS, np.(niektóre karty do komputera TBS, Octagon SF 4008, U2C Denys H265, czy AB Cryptobox 700HD) i dostęp do satelity Eutelsat 5W, możemy cieszyć się Ligą Mistrzów w wysokiej rozdzielczości.

5W 11179 V 30000 Root 16416 lub Gold 131070

Dostęp też w standardowej rozdzielczości 5W 11637 V 30000.

W grze jest też wciąż rosyjski kanał Match TV! Odbiór nie jest łatwy ze względu na znajdującą się nisko nad horyzontem naszego kraju satelitę Yamal 90E (11471 V 11159. W dużej części Polski także ze względu na zabudowę budynków, czy drzewa obejrzenie tu meczu może być niemożliwe.

Nową stacją transmitującą od tego sezonu Ligę Mistrzów jest azerski CBC Sports. Odbiór z wiązki europejskiej na 46E nie jest zbyt trudny (anteny około 80-90 cm). Problemem może być sytuacja, w której poszczególne mecze mogą być kodowane.

46E 11135 H 27500

Ligę Mistrzów można też podobno oglądać za pośrednictwem tadżyckiego Varzish Sport. Tu potrzebne są anteny powyżej 120 cm (a i tak można trafić na kodowanie). 57E 11565 H 10740 i 52E 11785 H 27500.

Niestety moje inne próby odbioru nie były udane. Jedynie na Vizon Plus HD z 16E udało się uzyskać niekodowany dźwięk z meczu. Na czas spotkania swój sygnał kodowały m.in. węgierska M4 (niekodowany tu był mecz eliminacyjny drużyny węgierskiej z AEK Ateny), czy chorwacka HR2. Nie pomogły także, jak to bywało w podobnych przypadkach, rozsiane po orbicie bezpłatne stacje afrykańskie.

Raz na jakiś czas mogą się trafić także niekodowane przekazy satelitarne. Te należy sprawdzać przed rozpoczęciem spotkań np. na stronie satelliweb.com w dziale direct feeds.

Zawsze pozostaje nam na szczęście naziemna telewizja cyfrowa. A dokładnie stacje z Czech i Białorusi.

Czechy: Jedno ze spotkań w kolejce pokaże publiczny CT Sport. Stację tą bez problemu można odebrać nawet we Wrocławiu, czy w Katowicach. Należy przeszukać na swoim odbiorniku dvb-t w zależności od miejsca zamieszkania kanał 36 (Jesenik), 40 (Cerna Hora), 43 (Liberec), czy 54 (Lysa Hora).

Białoruś: Mecze pokaże również publiczny sportowy Belarus 5. Omawiana stacje nadawana jest w standardzie DVB-T2 i najprościej odebrać ją na kanale 37 z Grodna.

Oby to nie był koniec i wraz z większą ilością spotkań więcej stacji niekodowanych dołączało do tej listy.

UWAGA: Pierwsza kolejka na razie bezpłatnie na chwilowo niekodowanym TV Play Sports z Astry 4,8E 11804 H 27500.