Radio sprząta po raz drugi

Radio sprząta po raz drugi

Raz na jakiś czas słyszymy o ciekawych inicjatywach polskich rozgłośni. Przykładem niech będą „Jedyne wiarygodne badania przedwyborcze” Antyradia mające na celu szybsze wykrywanie nowotworów, albo 500 zł na niegrzeczne dziecko od Rock Radia. Tym razem pora poświęcić chwilkę Radiu WAWA.

To, choć w większości lokalizacji przekształciło się w komercyjną rozgłośnię disco-polo, zaproponowało już po raz drugi coś, co ociepla ich wizerunek. Mowa o akcji „Dzika ekipa wysprząta Ci dom na święta”.

Pierwsza edycja odbyła się już przy okazji ostatnich świąt Bożego Narodzenia i cieszyła się taką popularnością i rozgłosem, że postanowiono tę akcję powtórzyć na Wielkanoc. Tak naprawdę większość możemy wywnioskować już z tytułu. Wygrani w konkursie mogą liczyć na dziennikarzy Radia WAWA, którzy ich odwiedzą i posprzątają mieszkanie.

Na celu mają więc nie tylko wprowadzenie porządku, ale i poprawienie świątecznego nastroju słuchaczy. Jeśli więc interesuje nas relacja prosto z naszego domu wystarczy, że zgłosimy się w formularzu na stronie rozgłośni.

Wybrać możemy dwie czynności z listy: mycie okien, pranie dywanów i kanapy, czyszczenie łazienki, sprzątanie kuchni, salonu, sypialni, całego mieszkania. Można także dodać swoją kreatywną propozycję. Najistotniejsza jest jednak odpowiedź na pytanie dlaczego to u nam miałoby się odbyć sprzątanie.

Jak więc widzicie akcja ta jest naprawdę ciekawa. Tym bardziej, ze pozwala na lepszy kontakt radiowców ze słuchaczami. Co jest ważne pamiętając, że to wciąż jedno z bardziej tradycyjnych i mniej interaktywnych mediów (kojarzących się głównie z brakiem sprzężenia zwrotnego). Pytanie tylko czemu na coś podobnego nie wpadła jakaś z telewizji? Można przecież przygotować naprawdę ciekawy materiał, zyskać wizerunkowo na święta i posiadać w ramówce coś dodatkowego oprócz np. „Nasz nowy dom”.