Skrytykujesz piłkarza już na stadionie

Skrytykujesz piłkarza już na stadionie

Nowa technologia coraz szybciej wkracza na sportowe areny. Do tej pory czymś naturalnym była bezprzewodowa sieć z Internetem (która wielu kibicom się nie podoba ze względu na odwracanie uwagi od tego, co na stadionie jest najważniejsze, czyli kibicowania swojej ukochanej drużynie, czy reprezentacji). Teraz wkraczamy jednak w nową erę.

Ile razy będąc na stadionie narzekałeś na poszczególnego piłkarza? Pewnie sporo, za to jak podał, strzelił, czy niepotrzebnie sfaulował przeciwnika. Dość naturalną reakcją w tej sytuacji (szczególnie na stadionie) jest przekleństwo i krzyk w kierunku tymczasowego nieudacznika. Ewentualnie zawsze możesz potem wylać też swoje żale w Internecie. Napisać nieprzychylny komentarz w portalu społecznościowym, na forum, czy jakiejś innej stronie Internetowej (zdarzało się jednak, że komentarz był tak ostry, że fan otrzymywał karę zakazu wstępu na stadion, na szczęście nie w naszym kraju). Teraz na to wszystko wystarczy Ci smartfon.

Legia Warszawa współpracuje z firmą Ericsson i chce by jej stadion był najnowocześniejszy w Polsce, ze względu na udogodnienia technologiczne. Ostatnio można było oprócz darmowego dostępu do Internetu, otrzymać garść ciekawostek o toczącym się spotkaniu, czy skorzystać z kodu rabatowego na kibicowskie zakupy. To jednak dopiero początek.

Docelowo mówimy o statystykach i ciekawostkach na żywo, a także możliwości oceny gry piłkarzy, obstawianiu wyniku spotkania, a także ocenie różnych usług dostępnych na stadionie (od strefy gastronomicznej, po wspomnianą technologię).

Najciekawsza jest właśnie wspomniana ocena piłkarzy. Pytanie tylko czy będzie można ją zmieniać w trakcie? W końcu komuś może najpierw zdarzyć się niesamowity kiks, a potem dzięki jego staraniom padną dwie lub trzy bramki. No i przydałyby się statystyki ile osób z takiego rozwiązania skorzysta, biorąc pod uwagę, że należy zostawić jakieś swoje dane (logowanie przez maila lub Facebooka). Może więc dla braku reklam i utrzymania swojej prywatności, lepiej nie kombinować i na meczu kibicować, a do Internetu wchodzić już w domu, oby po wygranej.