Sport pomoże Wiadomościom

Sport pomoże Wiadomościom

Wiadomości TVP wciąż nie mają dobrej prasy. W sumie nic w tym dziwnego, bo serwis informacyjny Telewizji Polskiej wręcz codziennie jest wyśmiewany przez paski i przekazywane newsy, które kojarzą się łagodnie mówiąc jako prorządowe. To wszystko powodowało spory spadek oglądalności, który tak naprawdę już się ustabilizował (bo ci którzy ich nie oglądają już dawno odeszli sprzed telewizora o 19:30). Czy jest więc szansa by ich przyciągnąć?

Nawet w przypadku Dziennika Telewizyjnego mówiło się przecież o propagandzie, prognozie pogody (nie zawsze trafionej) i najbliższym prawdy serwisie sportowym. Kolejność też od lat była sprawdzona: Wiadomości, Sport i Pogoda. Formuła bądź co bądź sprawdzona bo taka sama jest też w konkurencyjnych stacjach prywatnych, a jednak ktoś w TVP wymyślił coś innego.

Sport przesunięty daleko do przodu, to znaczy po interwencyjnym programie Alarm! (dopiero o 20:25) najwidoczniej okazał się jednak tragedią. Przecież miłośnicy sportu tym bardziej nie mieli już motywacji by włączyć telewizor w okolicy Wiadomości. No, a to sport ze względu na różne sukcesy reprezentantów naszego kraju w najróżniejszych dyscyplinach może przecież poprawiać oglądalność. Ba być przeciwwagą dla materiałów typowo politycznych.

No i proszę bardzo od marca czeka nas kolejny eksperyment ramówkowy TVP. Tym razem Sport pojawi się nie po, a przed Wiadomościami! Tak to prawda. Według cennika reklam Telewizji Polskiej serwis sportowy rozpocznie się zwyczajowo o 19:21-24. Czyli w praktyce będzie też rywalizował pośrednio z wiadomościami sportowymi od Polsatu (okolice 19:20) i TVNu (właśnie ok. 19:30).

Pomysł wydaje się być prosty. Z jednej strony reklamy. Przecież to właśnie przy sporcie pewne marki mogą chętniej chcieć się reklamować, niż przy głównym serwisie Wiadomości. TVP przygotowało więc przerwę przed Sportem i kolejną dopiero po godzinie 20-tej! Ba w niedzielę w ogóle telewizja rezygnuje ze spotów przed Wiadomościami.

Z drugiej strony właśnie przyciągniecie widza. Brak przerwy między Sportem, a Wiadomościami ma poprawić oglądalność i przetrzymać przynajmniej na początku serwisu informacyjnego fanów sportu, którzy w dłuższej perspektywie mogą zainteresować się tym co oferuje o 19:30 TVP.

Pomysł ciekawy, choć nie sądzę żeby poprawił wyniki Wiadomości. Bo jak ktoś nie może się do nich przekonać, to Sport na pewno nie zmieni jego zdania. A tylko zamieszanie w programie będzie większe. Bo przecież lubimy to co nam znane i sprawdzone, a tu w naprawdę krótkiej perspektywie Sport po raz drugi zmienia porę emisji.