The Voice Senior w TVP?

The Voice Senior w TVP?

Programu the Voice nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Znane na całym świecie muzyczne talent show doczekało się w naszym kraju aż ośmiu edycji (pierwsza jeszcze w 2011 roku). To jednak nie wszystko, bo prawdziwym hitem została pierwsza edycja The Voice Kids, ze śpiewającymi dziećmi. Było o niej głośno także w Internecie. Średnio 2,54 mln widzów to o 450 tysięcy więcej niż wyniki ostatniego zwykłego The Voice. Nic więc dziwnego, że tak popularny program z anteny Telewizji Polskiej raczej nie zniknie.

Już podczas finału pierwszej edycji The Voice Kids zapowiedziano drugą edycję. To jednak nie wszystko. Istnieje bowiem szansa, że na antenie pojawi się jeszcze jedna odmiana The Voice. Mowa o absolutnej nowości The Voice Senior!

Programu niewiele różniącego się od tak znanego już formatu. Najważniejsza zmiana to jednak udział tylko uczestników powyżej 60 roku życia. Producent swój pomysł zaprezentował na kwietniowych targach telewizyjnych MIPTV w Cannes. Jest on tak ciekawy, że już przygotowują go stacje z Niemiec (Sat.1), Holandii (RTL4) i Belgii (VTM).

Telewizja Polska natomiast jeszcze nie wypowiedziała się na temat The Voice Senior. Choć ciężko sobie wyobrazić, żeby prędzej czy później nie wykorzystała tak ciekawego formatu. W końcu bardziej dojrzali śpiewacy byli bardzo dobrze odbierani chociażby w Mam talent, czy Must be the Music.

TVP i program z seniorami to przecież strzał w dziesiątkę. Także biorąc pod uwagę wyniki oglądalności. Telewizja Polska jest przecież najpopularniejsza wśród starszych widzów. Osób, które same mogłyby wystartować w takim talent show. Połączono by więc przyjemne z pożytecznym. No i zwiększono różnorodność zarówno w polskich stacjach, jak i TVP. Przecież pokazywanie bez przerwy The Voice już sprawiło, że oglądalność spadała. Tak samo byłoby po kilku seriach z rzędu The Voice Kids. A tak można żonglować. Sezon wiosenny utalentowane dzieci, jesienny seniorzy i znowu wiosenny wszyscy uczestnicy bez kategorii wiekowych.