Wreszcie porządna edukacja radiowa

Wreszcie porządna edukacja radiowa

Polskie Radio Dzieciom. Słyszeliście w ogóle o tym projekcie? Obstawiam, że nie, a warto. Choć to rozgłośnia radiowa, która rozpoczęła swoją działalność już ponad rok temu. Tyle, że dostępna głównie w cyfrowych multipleksach DAB+ (tak tych, których proces cyfryzacji został zawieszony). Na szczęście jest jeszcze Internet i specjalna aplikacja Polskiego Radia.

Do tej pory stacja ta niczym wielkim się nie wyróżniała. Owszem w całości poświęcono ją najmłodszym i ich edukacji. Jednak takich projektów w dobie Internetu jest masa i naprawdę ciężko przekonać współczesnych rodziców do włączania swoim pociechom tradycyjnego radia. Choć może już niedługo to się zmieni.

Polskie Radio postanowiło bowiem zdecydowanie urozmaicić ofertę Polskiego Radia Dzieciom. Przede wszystkim nie będzie to już rozgłośnia tylko dla najmłodszych. W godzinach między 15, a 18 ramówka należeć będzie do programów specjalnie dla szkół podstawowych. To naprawdę ciekawe rozwiązanie szczególnie gdy wgłębimy się w to co emitować będzie na swojej antenie omawiana stacja.

Szczególnie dobrze brzmi audycja stawiająca na edukację muzyczną młodego pokolenia. W końcu ktoś zdecydował się postawić na muzykę klasyczną oraz jazz o godzinie. Co ważne pojawią się nie tylko utwory, ale i ciekawostki z życia m.in. wielkich kompozytorów. Także świetna zabawa gwarantowana.

Mówimy przecież o pójściu pod prąd, czyli tym co powinno przyświecać mediom publicznym. Łatwiej byłoby przecież całą ramówkę przeznaczyć na muzykę disco-polo i każdy byłby zadowolony (rodzice, młodzież i szalejące na parkiecie dzieci). Tylko co by pozostało na przyszłość? Pewnie dziwne gusta i ludzie łatwo przekonani do tego, że nic poza głównym popularnym nurtem w muzyce, nie istnieje. A tak młodzi dowiedzą się jeszcze o bezpieczeństwie, ekonomii, czy ciekawych książkach, które warto w ich wieku przeczytać.