Zepsuli nowy dom

Zepsuli nowy dom

Co by nie mówić „Nasz nowy dom” to jeden z najciekawszych programów telewizyjnych w naszej telewizji. Głównie dlatego, że komercyjna stacja zajmuje się misją. Tą misją jest tu pomoc naprawdę potrzebującym rodzinom w wyremontowaniu domu. To sprawia, tak samo jak popularność wśród widzów, że program z Katarzyną Dowbor nie znika z anteny Polsatu. Ostatnio napotkał jednak na pewne problemy.

Tym razem nie chodzi o kwestię podatku od wzbogacenia się jaki miały płacić, wciąż biedne rodziny (a podobno Polsat to za nich robi), a o zachowanie mieszkańców jednej z miejscowości gdzie remont się odbywał. Zazdrość, bram empatii, a może zwykłe chamstwo sprawiło, że doszło do zniszczenia jednego z domów pojawiających się w programie.

No ale po kolei. Ostatnio ekipa remontowa z kamerami i Katarzyną Dowbor na czele ruszyła do Szczytna (zresztą w szczytnym celu). Postanowiono wyremontować mały dom, w którym mieszkała samotna matka z dwoma nastoletnimi córkami. Przeważnie pojawienie się Polsatu w celu pomocy komuś z sąsiadów wpływa pozytywnie na okolicę. Ale nie tym razem.

Podczas gdy w innych programach remontujący mogli liczyć na pomoc pobliskich mieszkańców (np. w pracach remontowych, wyburzaniu, sprzątaniu), ale też zwykłe ludzkie odruchy, jak przygotowanie dla ekipy jedzenia, ciasta, w Szczytnie było od początku dziwnie. Każdy kogo proszono nawet o pomoc odpowiadał nie i przyglądał się co „Nasz nowy dom” tu robi.

Wykonano więc ostatecznie remont, ku uciesze trzyosobowej rodziny. Jednak to co stało się po wyjechaniu ekipy Polsatu ze Szczytna, przekracza ludzkie pojęcie. Nie dość, że zdarzają się przypadki rzucania kamieniami w szyby i nocne pukanie, do wyremontowanego domu, to jeszcze ktoś z wandalskimi zapędami wylał niebieską farbę na nową elewację!

Naprawdę ciężko sobie wyobrazić, czy to ta rodzina w jakiś sposób zawiniła wcześniej sąsiadom? Czy może to zazdrość sprawiła, że ich, a nie nasz dom został wyremontowany? Co siedzi w psychice takich ludzi? Tak czy inaczej sytuacja jest nieprzyjemna, a cała Polska dowiedziała się jacy ludzie mieszkają w Szczytnie.

Oczywiście w Internecie i w lokalnej prasie trwa akcja oczyszczania mieszkańców. Pokazania, że nie tylko wandale w tej miejscowości mieszkają. Ale nie zmienia to faktów, że to już za późno, że fama poszła w świat, a także daje do zastanowienia gdzie byli Ci dobrzy mieszkańcy Szczytna, gdy niszczono nowo wyremontowany dom?

Oczywiście taka sytuacja stawia pod znakiem zapytania cały program „Nasz nowy dom”. Czy naprawdę warto się starać, gdy potem dochodzi do takiego chamstwa? Na szczęście to dopiero pierwszy taki przypadek. Może więc Polsat nie wycofa się z audycji, która naprawdę pomaga ludziom. A Ci, którym nie pomaga powinni wiedzieć, że nie ma możliwości od tak po prostu wyremontować wszystkich domów w okolicy. No bo skąd wziąć na to pieniądze. Nie ma ich nie tylko Polsat, reklamodawcy, czy sponsorzy, ale najwidoczniej także rząd.